total 0 ürün 0.00TL
Alışveriş sepetiniz boş.
Alışverişe Başlayın

Sepet Toplamı

Ara Toplam 0.00TL
Toplam 0.00TL
print

Lezzetlerimiz neden farklı?

Pastaların lezzetini belirleyen iki temel unsur vardır.

1. Kullanılan hammadde
2. Pişirme ve hazırlamada ustalık ve bilgi

Foodie Emel Başdoğan’da hiç bir hazır pastacılık ürünü kullanılmamaktadır.

Pastalar, en iyi cins sütsüz ve beyaz çikolata, yağ olarak sadece tereyağı, sentetik krema karışımları yerine mandradan alınan taze inek kreması ile hazırlanmaktadır.

Toz halde hazır pasta hamuru karışımı, toz halde çikolata ikamesi karışımı, toz halde krema ikamesi karışımı ve kimyasal katkı içeren diğer hiç bir sanayi ürünü imalatta kullanılmamaktadır.

Kimyasal maddelerle lezzeti ve kıvamı ayarlanmış bu karışımlar ile üretim yapmak hem daha ucuzdur, hem de üretim için tecrübeli eleman gerekmez. Paket üzerinde yazan talimatlara göre hazır toz karışımını makinede çırpmak ve fırınlamak yeterlidir.

Yaygın uygulamada süt tozu, yumurta tozu ve kimyasal maddelerle hazırlanan toz karışımlar; gerçek inek kreması yerine kimyasal maddelerle kıvam verilmiş yağlar gerçek çikolata, gerçek krema yerine pasta katlarının arasına döşenmektedir.

Ancak bu yolla ucuz pasta üretilirken sağlık ve lezzetten önemli ödünler verilir.
( Pulverize ürünler ve kolestrol bağlantısı için bknz… )

Lezzet farkı yaratan uygulamalarımızın bir diğeri de pasta hamurlarımızın çoğunun normalden biraz daha az şeker ile ve hiç bir yağ ilave edilmeden taze sıkılmış meyve suyu hazırlanmasıdır. Meyve suyu ile gerekli ıslaklık elde edildiğinden kuruluğu önlemek için hamura yağ eklemek gerekmez. Kullanılan bol çikolatalı malzeme ile yağsız ve ıslak hamur ideal bir denge oluşturur.

Hazırlanan ürüne göre iç malzemesinin bol kullanılması lezzet farkı yaratan bir diğer uygulamadır.

Tıpkı içi en iyi cins kaşar peyniri ve patlıcanla dolu olan Közlenmiş Patlıcanlı Börekitas; içi havuç ile dolu olan havuçlu kek, içi karamelli ceviz ile dolu Engadiner Nusstorte gibi.

Hamur hazırlama ve pişirme tekniklerindeki bilgi birikimi ise işletmenin ürünlerinde lezzet farkı yaratan en önemli faktörlerden biridir.

Göster
Gizle