total 0 ürün 0.00TL
Alışveriş sepetiniz boş.
Alışverişe Başlayın

Sepet Toplamı

Ara Toplam 0.00TL
Toplam 0.00TL
print

Kuruluş

Emel Başdoğan için pastada ideal lezzeti yakalamak çok küçük yaşlardan itibaren merak konusu idi.

Orta eğitimini aldığı Alman Lisesi gıda kimyası ile ilgili araştırma arzusunu destekleyen bir eğitim sistemine sahipti. Okulun gelişmiş labaratuar ortamında yapılan çalışmalarda aynı maddelerin biraraya gelişlerindeki küçük farkların yaratabileceği büyük sonuçlar genç Başdoğan’ı her zaman çok etkiledi.

Bu yıllarda filizlenen araştırma merakı ve iyi bir pasta yemek için duyduğu yoğun istek sonucu 1997 yılında pastaseverlere yepyeni ürünler sunmak ve Türk pastacılık sektörüne imzasını atmak amacıyla Foodie Emel Başdoğan’ı kurdu.

Pasta, kurabiye ve diğer ürünlerdeki lezzetin üstünlüğü ve farklılığı kısa zamanda büyük ilgi gördü.

Ayrıca Türkiye’de ilk kez dekorlu kutlama pastaları yapan Foodie E.B. basında “pastacılıkta yepyeni bir sektör yaratan işletme” olarak karşılandı. İzleyen yıllarda açtığı yolda onu takip eden pek çok eski kuruluşa ve sektöre onu izleyerek giren yeni işletmelere örnek oldu.

Yaratıcılık ve kalite Foodie Emel Başdoğan markası ile adeta eşanlamlı hale geldi. Ürünlerinde hiç bir kimyasal madde kullanmayan ve her zaman en kaliteli hammaddeyi bulup seçen Foodie Emel Başdoğan’ın ürünleri pastada üstün ve gerçek lezzeti arayanlar için tiryakilik yaratacak niteliktedir.

Foodie E.B. nin Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği “ilk” lerden biri de unsuz ve şekersiz bol çikolatalı pastadır. SIFIR SIFIR isimli bu ürün ile vücut ölçülerini korumak isteyenler ve diabet hastaları nihayet doya doya çikolatalı pasta yemek imkanına kavuştular.

Foodie E.B Ulus’daki imalat ve satış yerine ek olarak Ocak 2001 yılından itibaren Amerikan Hastanesi karşısında yeralan Nişantaşı şubesi ile hizmet vermektedir.

Göster
Gizle